Чомусь не дихає ніс…

Ускладнення носового дихання - досить часта скарга, що змушує пацієнта, або батьків маленького пацієнта, звернутися до оториноларинголога.

Існує безліч причин для виникнення даної проблеми. У кожному конкретному випадку лікарю доводиться з'ясовувати і знаходити ті фактори, що викликають стійку або періодичну закладеність носа. Врешті, фахівець оцінює значимість кожного фактора, і пропонує максимально ефективне лікування з урахуванням віку пацієнта та особливостей його організму.

У різних вікових групах причини утруднення носового дихання, змінюються. Розглянемо найтиповіші з них.

Дізнатись більше

Хронічний тонзиліт. Як «врятувати» своє горло і попередити ускладнення

Хронічний тонзиліт можна вважати однією з найактуальніших хвороб сучасності, адже зараз до 15% населення страждає від цієї недуги. Хронічний тонзиліт – це загальне інфекційне захворювання організму, яке характеризується наявністю запального процесу в піднебінних мигдаликах і періодичним загостренням у формі ангін.

Річ у тім, що мигдалики відіграють важливу роль у формуванні захисних реакцій організму у відповідь на впливи бактерій і вірусів. Вони здатні знищувати 47-98 % мікробів, які потрапляють в організм із зовнішнього середовища.

Дізнатись більше

Важко дихати носом взимку - слідкуйте за мікрокліматом в приміщеннях

Повітря – це необхідність всього живого. Важливою умовою для нормального самопочуття є вологість повітря. Коли вологість перевищує 70% або є нижчою 40%, то це неодмінно викличе дискомфорт перебування у навколишньому середовищі, незалежно – це вулиця, квартира, чи офіс.

Дуже важливий рівень вологості повітря для новонароджених та маленьких дітей. У перші місяці життя слизова носа, рота, очей та шкіра дитини ще надто чутливі та швидко реагують умови зовнішнього середовища і є надто вразливими. Саме тому вологість в кімнаті, в який знаходиться малюк, не повинна бути нижчою 50%. Надзвичайно важливі для підтримання нормального стану слизової рясне пиття та прогулянки на свіжому повітрі.

Дізнатись більше

Чим небезпечні «вушні» палички

Багато хто з нас звик до процедури чищення вух - узяв ватну паличку, швидко почистив і все готово. Та чи варто так ризикувати своїм здоров`ям?

Косметичні ватні палички стали випускатися після того, як було відмічено, що багато людей люблять «поколупатися» у вухах сірником і намотаним на нього шматком вати. Є попит - є й пропозиція: палички стали випускати в промислових обсягах. При цьому були враховані незручності використання сірників - палички зробили довшими, а вату на них надійно закріпили.

Дізнатись більше

Аденоїдні вегетації

Аденоїди – патологічне розростання лімфоїдної тканини носоглоткової мигдалини, частіше у дітей 3-10 років. Супроводжується утрудненням носового дихання, хропінням під час сну, гугнявим голосом, нежиттю. Призводить до частих простудних захворювань і запалення в середньому вусі, зниження слуху, зміни голосу, невиразної мови, затримки розвитку, формування неправильного прикусу.

Дізнатись більше

Що робити коли болить вухо?

Маленькі діти страждають від болю у вушках куди частіше, ніж дорослі люди. За частотою ці захворювання у дітей стоять на другому місці після застуди. Запалення середнього вуха буває у половини дітей, що досягли однорічного віку. До шестирічного віку ця частка зростає до 90%.

Дізнатись більше

Якщо хочеш бути здоровим, дихай носом

Здається, що немає нічого легшого і природнішого для людини, як дихання. Проте ми насправді недооцінюємо важливість цього процесу. Виявляється, від того як ми дихаємо, залежить не лише наше здоров'я, а й фізичний стан та інтелектуальний розвиток.

У разі нормального носового дихання, повітря, проходячи через носові ходи, зігрівається і очищується від пилу. Крім того, у разі носового дихання повітря, подразнюючи рецептори слизової оболонки носових ходів, рефлекторно сприяє розширенню капілярів головного мозку і таким чином поліпшує його функції. Люди давно помітили, що коли дитина дихає тільки ротом, наприклад, за наявності аденоїдів, то вона відстає в розумовому розвитку порівняно з іншими дітьми.

Дізнатись більше

Алергічний риніт

Алергічний риніт – запальна реакція слизової оболонки носа на дію алергену. Може протікати сезонно або цілий рік. Проявляється закладеністю,відчуттям свербіння і лоскотання в носі, рясним виділенням слизу, чханням, сльозотечею, зниженням нюху. Тривалий перебіг може призводити до розвитку алергічного синуситу, поліпів у носі, отиту, носових кровотеч, стійкого порушення нюху, бронхіальної астми.

Алергічний риніт широко поширений. За різними даними, цією формою алергії страждає від 8 до 12% всіх жителів Землі. Зазвичай розвивається в молодому віці (10-20 років). У старшому віці вираженість проявів може зменшитися, однак повністю пацієнти, як правило, не виліковуються.

Дізнатись більше

Записатись на прийом

Записатися до лiкаря:

Ваша заявка на вiзит успiшно доставлена