Важко дихати носом взимку - слідкуйте за мікрокліматом в приміщеннях

Важко дихати носом взимку - слідкуйте за мікрокліматом в приміщеннях

Повітря – це необхідність всього живого. Важливою умовою для нормального самопочуття є вологість повітря. Коли вологість перевищує 70% або є нижчою 40%, то це неодмінно викличе дискомфорт перебування у навколишньому середовищі, незалежно – це вулиця, квартира, чи офіс.

Дуже важливий рівень вологості повітря для новонароджених та маленьких дітей. У перші місяці життя слизова носа, рота, очей та шкіра дитини ще надто чутливі та швидко реагують умови зовнішнього середовища і є надто вразливими. Саме тому вологість в кімнаті, в який знаходиться малюк, не повинна бути нижчою 50%. Надзвичайно важливі для підтримання нормального стану слизової рясне пиття та прогулянки на свіжому повітрі.

Для нормального самопочуття людини вологість повітря повинна знаходитись у межах від 45 до 60%. Зберегти вологість можливо, якщо підтримувати у приміщенні температуру не вищу 21°С. Для декого така температура на початку може здатися низькою та спричиняти дискомфорт, але з часом ви звикнете, і це лише піде на користь вашому організму.

В осінньо-зимовий сезон повітря в квартирах і офісах пересушене, що негативно позначається на нашому здоров'ї. Все це відбувається тому, що ми рідко провітрюємо приміщення, боячись напустити холод.
У холодну пору року ми ретельно бережемо тепло в приміщеннях, проте це не завжди йде на користь нашому організму. І навіть металопластикові вікна, які суттєво допомагають економити на опаленні і не допускають протягів, можуть зіграти негативну роль.

Якщо з настанням холодів ви постійно відчуваєте дискомфорт в носі, у вас пересихають слизові, а вранці ви прокидаєтеся з пересохлим горлом і сухими корочками в носі, в цьому випадку причиною є сухе повітря. На жаль, справа не тільки в дискомфорті, занадто низька вологість повітря безпосередньо впливає на наше здоров'я.
Деякі люди при низькій вологості повітря, особливо, якщо в приміщенні багато пилу, можуть відчувати напади задухи, подібні астматичним. А у астматиків і зовсім трапляються сильні загострення, не пов'язані безпосередньо з алергією.

Різні люди відчувають сухість повітря по-різному, деякі взагалі цього можуть не помічати. Перевірити, наскільки сухе повітря у вашій кімнаті дуже просто. Досить поставити склянку з водою в холодильник на дві години. Після його потрібно дістати і розмістити в приміщенні подалі від батарей і обігрівачів. Якщо стінки склянки запітніли і висохли за кілька хвилин, то вологість повітря низька.

Якщо взимку ви не хочете часто відкривати вікна, вважаючи, що випускаєте тепле повітря, то глибоко помиляєтеся. Свіже і чисте повітря нагрівається набагато швидше, ніж те що застояне. Після провітрювання стане тепліше набагато швидше.Якщо влітку ми постійно тримаємо кватирки і вікна відкритими, то взимку воліємо режим мікропровітрювання. Але це теж помилка. Провітрювати в холодну пору року краще всього інтенсивно, але всього пару хвилин. Один сеанс подачі свіжого повітря не повинен бути більше 1-2 хвилин. За цей період виконається повітрообмін і не відбудеться різкого зниження температури.

В ідеалі провітрювати приміщення слід близько чотирьох разів на день.

До речі, якщо скло металопластикових вікон почали пітніти, це говорить про недостатній повітрообмін. Таке явище може вказувати на гостру необхідність провітрювання, а також про неякісне опалення.

Записатись на прийом

Записатися до лiкаря:

Ваша заявка на вiзит успiшно доставлена