Фізіотерапія є невід'ємною частиною реабілітації після перенесених захворювань чи оперативних втручань, коли хвороба залишає за собою наслідки, або не повністю проходить. Часто це трапляється у дітей, тому що їх організм постійно розвивається, а імунна система не завжди справляється з покладеним на неї навантаженням. Тому, у комплексному лікуванні захворювань вуха, горла та носа важливе місце посідають фізіотерапевтичні процедури. Важливою перевагою всіх профілактичних та лікувальних процедур є відсутність больових відчуттів, алергічних проявів і побічних ефектів. Вони показані, як правило, при всіх формах та ступенях захворювання, на різних етапах лікування.

Тривалість та інтенсивність фізіотерапевтичних процедур підбирається індивідуально. Ми використовуємо тільки сучасне фізіотерапевтичне обладнання і методики, які дозволяють ефективно лікувати те чи інше захворювання. У фізіотерапевтичному кабінеті медичного центру «ЛОРІМЕД» широко застосовуємо такі фізіотерапевтичні процедури як:

  • Мікрохвильова терапія
  • Лазеротерапія
  • Магнітно-лазерна терапія
  • Лікувальні інгаляції
  • Електрофорез з лікувальними розчинами

Мікрохвильова терапія застосування змінних електромагнітних коливань надвисокої частоти (2,38 ГГц) сантиметрового та дециметрового діапазону. Для цього застосовуємо апарат «Луч-3».

Мікрохвилі здатні проникати в тканини організму на глибину до кількох сантиметрів. Під дією мікрохвиль розширюються кровоносні судини, прискорюється кровообіг, нормалізуються трофіка та обмін речовин, знижується чутливість нервових закінчень, стимулюється процес регенерації тощо. Мікрохвильова терапія має протизапальну, антиспазматичну та знеболюючу дію.

Показаннями до застосування є: хронічний тонзиліт, паратонзиліт (стадія інфільтрації або після прориву), загострення хронічних синуситів, гострі локалізовані отити, фурункули носа (інфільтративна стадія), гострі гнійні перфоративні отити, хронічні мезотимпаніти; захворювання периферичних нервів (нейроміозит, неврит, плексит).

Лазерна терапія. Метод фізіотерапії, який дозволяє лікувати судинні порушення практично в будь-якому вогнищі запалення. Внаслідок цього можна знизити інтенсивність болю, зменшити прояви алергії. Відновлення кровообігу в зоні опромінення лазером дозволяє прискорити загоєння ран. Лазерне випромінювання являє собою особливий вид світлового випромінювання, аналогів якого немає в живій природі. Низькоінтенсивне (терапевтичне) лазерне випромінювання нешкідливе для організму, а при багатьох захворюваннях лазерна терапія - взагалі єдиний вид фізіотерапії, застосування якого є безпечним для пацієнта. Вплив терапевтичного лазерного випромінювання ніяк не відчувається шкірою або слизовими оболонками, тому проведення лазерної терапії повністю безболісно для пацієнта.

Не варто лякатися асоціації з «радіацією» або випромінюванням. Світло лазера не більш небезпечний, ніж лампочка або ліхтарик, але надає безсумнівний лікувальний ефект. Для досягнення оптимального результату лікування лазеротерапію проводять курсами, зазвичай 5-10 щоденних процедур. Іноді відразу після лікування результати непомітні, але через 2-4 тижні спостерігається значне поліпшення стану, через те, що лазерна дія не обмежується самою процедурою, а має виражену післядію. При необхідності через 2-4 місяці призначається повторний курс лікування за умови, що попередній був ефективним.

Основні показання для застосування лазерної терапії: больовий синдром, порушення мікроциркуляції, порушення імунного статусу, алергічні прояви, захворювання запального характеру, необхідність стимулювання відновних процесів в тканинах і органах.

Вибір методики індивідуальний для кожного захворювання, оптимальна схема лікування визначається фахівцем. Наприклад, хронічний аденоїдит – основне показання для призначення лазеротерапії дітям. Лікування дозволяє уникнути ускладнень і рецидивів довівши високу ефективність при І-ІІ ступені. На відміну від традиційної резекції, лікування лазером безболісно. Часто лазеротерапія носа проводиться при хронічному і вазомоторний риніт – 7-10 сеансів призводить до повного виліковування в 90 % випадків. Під час процедури здійснюється точковий вплив саме на уражені тканини, що дозволяє зняти набряклість і запалення. Після процедур слід дотримуватися рекомендацій лікаря (відмова від гарячої їжі, спокій тощо). Для закріплення результату лазеротерапія при аденоїдах у дітей, а також при хронічному і вазомоторнім риніті проводиться 2-3 рази в рік.

Магнітно-лазерна терапія - поєднання впливу на організм з лікувально-профілактичною метою магнітним полем і низькоінтенсивним лазерним випромінюванням. Як магнітному полю, так і лазерному випромінюванню притаманні трофіко регенераторний, протизапальний, знеболюючий, протинабряковий, імуномодулюючий і інші ефекти. Така схожість лікувальних ефектів передбачає їх посилення при одночасному використанні. Крім того обидва фізичних факторів однонаправлено впливають на ряд обмінних і фізіологічних процесів: мікроциркуляцію, реологію крові, кровотворення, проникність, активність ендокринних органів, синтез багатих енергією фосфатів, обмін білків, нуклеїнових кислот та ін.

Також медичний центр «ЛОРІМЕД» укомплектований апаратом «Медик-2К», який призначений для проведення процедур лазерної терапії методом лазерного сканування з використанням червоного (659 нм) і інфрачервоного (808 нм) лазерного випромінювання. Сканування лазерним променем – це сучасний високоефективний метод лазерної терапії, що дає можливість обробляти великі ділянки поверхні поляризованим спрямованим лазерним випромінюванням з високою щільністю оптичної потужності. Лазерне сканування дозволяє досягати високої ефективності процедур, не збільшуючи при цьому часу їх проведення.

Показання охоплюють хвороби периферичної нервової системи (неврит, поліневрит, невралгія трійчастого нерва, розсіяний склероз, сиринго- і гематомієлія); опорно-рухового апарату (артроз, артрит, ревматоїдний артрит, переломи кісток, особливо з уповільненою консолідацією, дегенеративно-дистрофічні захворювання хребта та ін.).

Електролікування. У процесі лікування захворювань ЛОР-органів часто застосовують електрофорез – метод введення лікарських речовин у тканини організму за допомогою постійного електричного струму. За допомогою електрофорезу можна вводити в організм будь-які розчинні у воді лікарські речовини. Після їх введення в тканинах утворюється іонне депо, яке повільно розсмоктується і забезпечує постійне надходження лікарської речовини у кров. Це в комплексі посилює процеси регенерації та розсмоктування продуктів розпаду тканин. Електрофорез зводить до мінімуму побічну дію лікарського препарату.

Показанням до застосування даного методу комплексного лікування визначаються лікувальними властивостями введеного препарату з обов'язковим врахуванням показань до використання постійного струму. Тому, можна цілковито стверджувати, що важко знайти захворювання, при якому лікарський електрофорез не міг би бути застосований з користю.             

       

Записатись на прийом

Записатися до лiкаря:

Ваша заявка на вiзит успiшно доставлена