Аденоїдні вегетації

У глотці кожної людини знаходяться лімфоїдні утворення (мигдалики), які беруть участь у формуванні імунітету проти вірусів чи мікроорганізмів, які потрапляють з вдихуваним повітрям.

Всього їх є шість. В дитячому віці розвинений носоглотковий мигдалик (аденоїдні вегетації), який до 12-15 років поступово атрофується і зникає.

В народі його називають «аденоїди», «поліпи» та ін. Чомусь цей мигдалик завжди вважають патологією, але він є частиною нормальної анатомії у всіх дітей.

При кожному епізоді ГРВІ він може трохи збільшуватися в розмірах, а потім знову приходити до норми. Проте, за наявності ряду причин, нерідко трапляється так, що збільшення з тимчасового перетворюється в постійне.

Це і називається гіпертрофією носоглоткового мигдалика.

Дізнатись більше

Чомусь не дихає ніс…

Ускладнення носового дихання - досить часта скарга, що змушує пацієнта, або батьків маленького пацієнта, звернутися до оториноларинголога.

Існує безліч причин для виникнення даної проблеми. У кожному конкретному випадку лікарю доводиться з'ясовувати й знаходити ті фактори, що викликають стійку або періодичну закладеність носа.

Дізнатись більше

Хронічний тонзиліт. Як «врятувати» своє горло і попередити ускладнення?

Хронічний тонзиліт можна вважати однією з найактуальніших хвороб сучасності, адже зараз до 15% населення страждає від цієї недуги. Хронічний тонзиліт – це загальне інфекційне захворювання організму, яке характеризується наявністю запального процесу в піднебінних мигдаликах і періодичним загостренням у формі ангін.

Дізнатись більше

Важко дихати носом взимку - слідкуйте за мікрокліматом в приміщеннях

Повітря – це необхідність всього живого. Важливою умовою для нормального самопочуття є вологість повітря. Коли вологість перевищує 70% або є нижчою 40%, то це неодмінно викличе дискомфорт перебування у навколишньому середовищі, незалежно – це вулиця, квартира, чи офіс.

Дізнатись більше

Чим небезпечні «вушні» палички

Багато хто з нас звик до процедури чищення вух - узяв ватну паличку, швидко почистив і все готово. Та чи варто так ризикувати своїм здоров`ям?

Косметичні ватні палички стали випускатися після того, як було відмічено, що багато людей люблять «поколупатися» у вухах сірником і намотаним на нього шматком вати.

Дізнатись більше

Аденоїдні вегетації

Аденоїди – патологічне розростання лімфоїдної тканини носоглоткової мигдалини, частіше у дітей 3-10 років. Супроводжується утрудненням носового дихання, хропінням під час сну, гугнявим голосом, нежитю. Призводить до частих простудних захворювань і запалення в середньому вусі, зниження слуху, зміни голосу, невиразної мови, затримки розвитку, формування неправильного прикусу.

Дізнатись більше

Що робити коли болить вухо?

Маленькі діти страждають від болю у вушках куди частіше, ніж дорослі люди. За частотою ці захворювання у дітей стоять на другому місці після застуди. Запалення середнього вуха буває у половини дітей, що досягли однорічного віку. До шестирічного віку ця частка зростає до 90%.

Дізнатись більше

Якщо хочеш бути здоровим, дихай носом

Здається, що немає нічого легшого і природнішого для людини, як дихання. Проте ми насправді недооцінюємо важливість цього процесу. Виявляється, від того як ми дихаємо, залежить не лише наше здоров'я, а й фізичний стан та інтелектуальний розвиток.

У разі нормального носового дихання, повітря, проходячи через носові ходи, зігрівається та очищується від пилу.

Дізнатись більше

Алергічний риніт

Алергічний риніт – запальна реакція слизової оболонки носа на дію алергену. Може протікати сезонно або цілий рік. Проявляється закладеністю, відчуттям свербіння і лоскотання в носі, рясним виділенням слизу, чханням, сльозотечею, зниженням нюху. Тривалий перебіг може призводити до розвитку алергічного синуситу, поліпів у носі, отиту, носових кровотеч, стійкого порушення нюху, бронхіальної астми.

Дізнатись більше

Записатись на прийом

Записатися до лiкаря:

Ваша заявка на вiзит успiшно доставлена