Терапевт

В медичному центрі «ЛОРІМЕД» надають лікарську консультативну допомогу терапевти – спеціалісти широкого профілю захворювань. Якщо пацієнт не знає, до якого лікаря йому слід звернутися, то починати потрібно саме з візиту до терапевта.

Терапевт – це основна лікарська спеціальність, яка спрямована на відстеження хвороб і на визначення курсу лікування пацієнтів.

Найбільш часті захворювання, з якими звертаються до терапевта:

 • простудні захворювання;
 • захворювання бронхів і легень (бронхіт, пневмонія, бронхіальна астма, хронічна обструктивне захворювання легень, дихальна недостатність та ін);
 • захворювання, пов’язані з діяльністю серцево-судинної системи;
 • захворювання шлунково-кишкового тракту (гастрит, виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки, гострий та хронічний панкреатит, гострий та хронічний холецистит тощо).

Відповідно, при розгляді особливостей спеціалізації терапевта, не буде перебільшенням, що він є універсальним і багатопрофільним спеціалістом.

На прийомі терапевт розпитує пацієнта з приводу скарг на самопочуття, з’ясовує причини попередніх звернень до медичних установ, вивчає його історію хвороби (збирає анамнез), проводить огляд. Після первинної консультації лікар направляє пацієнта на необхідні дослідження (наприклад, аналіз крові, сечі, ЕКГ, УЗД). Після проведеного огляду, а також за результатами аналізів і досліджень терапевт призначає лікування або, при необхідності, направляє до лікаря вузької спеціалізації (наприклад, якщо виявлено цукровий діабет – до ендокринолога).

Гастроентеролог – це фахівець, який пройшов підготовку в області діагностики, лікування та профілактики захворювань шлунково-кишкового тракту. Первинна діагностика такого роду захворювань проводиться, як правило, педіатрами й терапевтами. Сьогодні гастроентеролог – професія вкрай необхідна, враховуючи той ряд скарг, які спонукають пацієнтів відвідати кабінет цього фахівця.

Що стосується скарг, з якими потрібна консультація гастроентеролога, то більш детально можна виділити такі:
 • часта поява печії після їжі;
 • гіркота в роті, відрижка з неприємним присмаком;
 • нудота, болі у шлунку, тяжкість, що виникають до їжі та зникають після неї;
 • часте виникнення болю в кишківнику, підребер’ї або в шлунку;
 • порушення стільця;
 • незвичайний колір калових виділень, блювота – причини такого типу є головною вказівкою на те, що потрібно негайно звернутися до лікаря;
 • неінфекційні шкірні висипання, лущення шкіри, екземи, погіршення стану нігтів, волосся та шкіри без будь-яких адекватних причин.

Захворювання шлунково-кишкового тракту дуже поширені сьогодні. Допомога гастроентеролога, можна сказати, універсальна для усіх вікових груп, починаючи з немовлят для яких актуальним є дисбактеріоз чи глистна інвазія і закінчуючи літніми людьми з функціональними запорами та іншого типу захворюваннями й розладами. Обстеження у гастроентеролога потрібно також тим пацієнтам, які тривалий час вживали будь-якого типу медпрепарати, отримували хіміотерапію або радіотерапію.

Записатись на прийом

Записатися до лiкаря:

Ваша заявка на вiзит успiшно доставлена